.

Filtrovať podľa

Malty

Aktívne filtre

FF lepiaca malta - je ohňovzdorná chemicky a keramicky tvrdnúca kachliarska malta. Je zložená z jemnozrnných ohňovzdorných látok. Vhodná na murovanie šamotových tvaroviek, BRULA ohnísk, BRULA modulových šamotových tvaroviek.
Je ohňovzdorná univerzálna kachliarska malta určená na stavbu kachľových pecí a ohnísk. Vhodná pre spájanie šamotových a keramických materiálov ako aj BRULApor elementov. Môže sa použiť k modelovaniu keramických prvkov a k vytváraniu ríms pri omietaných peciach, vyrovnávanie a vyplňovanie nerovností vo väčších hrúbkach (max. 20 mm podľa použitia).
FF TUNKKIT namáčacia lepiaca malta - je ohňovzdorná chemicky a keramicky tvrdnúca kachliarska malta. Je zložená z jemnozrnných ohňovzdorných látok. Vhodná na murovanie šamotových tvaroviek, BRULA ohnísk, BRULA modulových šamotových tvaroviek.
Orfix 10 je chemicky tuhnúce kyselinovzdorné lepidlo pre teplotné maximum 1000 °C. Vďaka svojim vlastnostiam je vhodný predovšetkým k lepeniu a utesneniu jednotlivých KMS elementov. Orfix 10 je k dispozícii vo farbe čiernej alebo vo farbe šamotu.
Nastavovacia tekutina sa používa na oddialenie tuhnutia pre Haftmörtel Originál a Haftmörtel Creme. Dodržte dávkovanie, pretože pri prekročení maximálnej dávky stráca lepidlo svoju pevnosť!
Murovacia malta HK 0-1,2 mm s hydraulickým a keramickým spojivom je určená na murovanie ohnísk a ťahov kachľových pecí, sporákov, ohnísk otvorených krbov a na lepenie kachlíc. Hraničná teplota použitia 1 200 °C.
Feuermörtel je žiaruvzdorná opravná malta práškovej konzistencie s chemickým spojivom. Je určená pre rýchle vyspravenie a trvácne opravy poškodených miest v ohnisku. Mieša sa s vodou. Hraničná teplota použitia 1 200 °C.
Žiarobetón 2200 je žiaruvzdorný betón v práškovej forme určený na odlievanie atypických dielov do ohniska. Hraničná teplota použitia 1 200 °C.
SILATERM je veľmi kvalitný univerzálny tmel. Používa sa na lepenie šamotov a žiarobetónových tvaroviek, akumulačných ťahov, plášťov sálavých stavieb, izolačných dosiek a všetky opravy vykurovacích zariadení. Má odolnosť do 1260°C. Tmel je určený k priamemu kontaktu s ohňom. Technické údaje: balenie 6 kg."
SILATERM WHITE 600 je biely kachliarsky tmel v sypkom stave s dobou spracovateľnosti cca 40 min. Bol vyvinutý pre lepenie druhých plášťov akumulačných stavieb, ako nosná vrstva lepidla pre kachliarsku sieťku a pre lepenie obkladov na krby a kachle. Použite ho všade tam, kde je ekonomicky i účelne zbytočné aplikovať drahé žiaruvzdorné malty. Maximálna teplota použitia tmelu je 600 °C. Má výbornú priľnavosť prakticky ku všetkým stavebným kachliarskym materiálom. Je veľmi jemný a flexibilný – lepený spoj je pevný. Pri jeho vývoji bol kladený dôraz na odolnosť proti tepelným šokom. Nie je vhodný pre priamy kontakt s ohňom ani so spalinami. Nanáša sa vo vrstvách do hrúbky 20 mm.
Žiaruvzdorný lepiaci a tesniaci tmel špeciálne vyvinutý pre lepenie kovu s kovom. Používa sa tiež ako ochranná vrstva kovu kdekoľvek v spotrebiči. Má rovnakú rozťažnosť, ako oceľ a liatina. Nedochádza teda k praskaniu tmelu a jeho vypadávaniu alebo odlupovaniu. HERMETIC sa používa do vyšších teplôt do 1 100 °C (klasifikačná teplota).
Má podobné vlastnosti ako Ortner Haftmörtel ""Originál"".Vďaka svojej bielej farbe sa môže používať aj na škárovanie keramických plôch a k omietaniu očistených, suchých a bezprašných podkladov. Vhodný do teploty 1000 °C."
Je to lepiaca malta pre stavbu krbov a pecí na lepenie, vyrovnávanie a špachtlovanie. Je ideálne pre lepenie vonkajších obostavieb krbov z Ortner platní. Hranica použitia je 600 °C.
Ortner Haftmörtel "Originál"" je malta s hydraulickým spojivom pre lepenie keramických a šamotových materiálov. Je špeciálne vyrobená pre stavbu kachľových pecí. Vhodná do teploty 1000 °C. Používa sa na vyplňovanie priestorov medzi kachlicami , pri osádzaní keramických kachlíc a šamotových materiálov, pre rýchle murovanie v ohnisku, ako lepiaca malta pri spájaní platní z liateho šamotu, ideálny doplnok k bežne používaným kachliarskym maltám."
Je hotová pastová malta na silikátovej báze, anorganická, žiaruvzdorná, zdravotne nezávadná, bez riedidiel a zápachu. Používa sa pre lepenie šamotu ako aj všetkých žiaruvzdorných materiálov a na opravy šamotových tvaroviek. Teplota trvalého zaťaženia do 1200 °C.
ORTNER - murovacia malta je malta s keramickým spojivom pre murovanie ohnísk a spalinových ťahov zo šamotových materiálov tradičnou metódou. Vhodná do teploty 1200 °C.
PROFIX je prírodné, hydraulicky rýchlo spájajúce ohňovzdorné lepidlo, ktoré sa skladá z najjemnejších zŕn hliny, ohňovzdorných keramických prímesí a anorganického pojiva, ktoré je vyrobené prirodzeným procesom. Oblasť použitia je do teploty 300°C, pretože nad túto teplotnú hranicu klesá pevnosť hydraulického pojiva. Lepidlo sa dodáva v suchom stave a želaná konzistencia sa dosahuje pridaním čistej vody. Vytvrdnutie prebieha pri izbovej teplote.
Mastná kachliarska malta EMA používaná pri stavbe krbov a pecí s keramickou väzbou. Použítie do 1100 °C.
Táto malta je podobná ako kachliarska malta EMA, len je menej mastná. Je vyrobená z čisto biologických surovín. Rýchlo sa spája so šamotovou tehlou. Používa sa na spájanie keramických kachlíc, murovanie ohniska a keramických ťahov.
Kvalitná kachliarska malta, ktorá sa používa najmä na zalievanie kachlicových dielcov, resp. predprípravu (elementovanie) kachlicových elementov v dielni, čím sa urýchli samotná montáž na stavbe. Použitie do 1000 C.
Kvalitná kachliarska malta, ktorá sa používa najmä na zalievanie kachlicových dielcov, resp. predprípravu (elementovanie) kachlicových elementov v dielni, čím sa urýchli samotná montáž na stavbe. Použitie do 1000 C.
Murovacia malta UNIVERSAL SUPER je hotová ohňovzdorná malta, ktorá viaže hydraulicky. Je zmesou jemnozrnných hlín, ohňovzdorných keramických látok a prísad hydraulických pojív. Ttieto hmoty sa dodávajú v suchom stave a s pridaním vody sa dosahuje želaná konzistencia. Hydraulicky spájajúce ohňovzdorné malty tvrdnú pri izbovej teplote. Používa sa najmä pri spájaní keramických kachlíc, na murovanie šamotových tehál, kachlíc ako aj omietanie vnútorných a vonkajších plôch v kachľovej peci. Vďaka hustej štruktúre sa dosahuje veľmi dobrý prenos tepla.